New_Logo_Transparent

קיט כלי ההגשמה

איך למנף תחושות של אכזבה וכישלון

(ולהבטיח שהתדר האנרגטי שנוצר לא יחבל במאמצי הזימון שלך)

תמלול ההקלטה -

שלום!
היום אנחנו נדבר על איך ממנפים אכזבה וכישלון, ככה שיעזרו לנו לזמן את המציאות
שאנחנו רוצות.


בדרך כלל, כשאנחנו כבר מתייגות משהו כאכזבה, ויותר מזה, ככישלון, אז זה אוטומטית מוציא אותנו מאיזון, עולים רגשות קשים שמתלווים למה שקרה, וזה מאד מקשה לזמן ולברוא את המציאות שאנחנו רוצות.
לפעמים להפך, מתחילה שרשרת אירועים שהיא ממש לא חיובית. אז בואו נראה איך אפשר לגשת לאכזבה כזאת וממש לפוגג אותה, ולחזור ל מקום רגוע ושלו שממנו אפשר להגשים את המציאות שאנחנו כן רוצות.
אני אתחיל ואגיד שהניגוד, הקונטרסט הזה בין מה שאנחנו רוצות שיקרה ובין מה שקורה בפועל, הוא הזמנה להפסיק לעשות את כל מה שלא עבד עד עכשיו ופשוט להתיידד עם המציאות.
אנחנו כבר יודעות שדומה מושך דומה ולכן רק אם אני ארגיש טוב עם המציאות הנוכחית, אני אוכל למשוך אל החיים שלי עוד דברים שירגישו לי טוב.
זה לפעמים מאד לא קל לאהוב בדיוק את מה שאנחנו הכי רוצות שיילך אבל כשכל השאר לא עובד, זו אינדיקציה שזו באמת השיטה ללכת איתה, והיום אנחנו נדבר בדיוק על זה, על איך הופכים את המציאות קודם כל בראש, כדי שאחר כך היא תתהפך גם
במציאות.


אוקיי, אז הדבר הראשון שכדאי לעשות זה לתת פרשנות אחרת למצב הקיים ויש כמה
טכניקות שיכולות לעזור לך לעשות את זה:
 
הראשונה היא פשוט לשאול: מה המתנה או השיעור או הדבר הטוב שכבר יצא לי ממה שקרה, מזה שהיה את הכישלון או האכזבה הזאת? תחשבי על זה שאולי יש משהו שאת מתייגת בתור דבר שלילי אבל הוא בעצם ברכה במסווה? בלא מעט מקרים, כשאנחנו מסתכלות אחורה, אנחנו יכולות לראות למה דברים מסוימים לא הסתדרו לנו. אחת הדוגמאות הכי נפוצות שאני מכירה גם מניסיון אישי וגם מסיפורים של אחרים, זה הנושא של קניית בית.


הרבה פעמים בחיפושים אחר בית יש את המצב הזה שמשהו לא הולך… זה נראה כאילו זה הבית המושלם אבל לא מצליחים לקנות אותו, משהו מתחרבש, המוכרים עושים בעיות… בשורה התחתונה, זה לא יוצא לפועל.


עכשיו מה שמגלים בדיעבד, אצלי זה תמיד ב-%100 מהמקרים, זה שבית יותר טוב חיכה בהמשך הדרך, ובסוף יש את השלב הזה שאומרים ‘איזה כיף שלא הסתדר קודם!’.
אז אני מזמינה אותך ככה להתחיל לסרוק ולראות איזה יתרונות יש אולי כבר עכשיו ומה התרחישים העתידיים שיגרמו לך להגיד בוודאות “וואו, איזה כיף שהיה את
הכישלון או את האכזבה הזאת.”


נקודת המוצא היא שמשהו טוב יותר מחכה בהמשך הדרך, וכדי לחזק את האמונה הזאת, אפשר ככה, להתחיל ולהיזכר במקרים כאל ה מהעבר שלך, שהיום את אומרת עליהם תודה.


טכניקה נוספת, שמגיעה משיטת העבודה של ביירון קייטי, היא לפקפק במחשבה.
מי שלא מכירה את השיטה אז יש באקדמיה גם פוסט שמסביר בדיוק מהי ואיך לעבוד
איתה. נכון לעכשיו, מה שזה אומר זה לנסח את המחשבה שיש לך לגבי האכזבה או הכישלון, נגיד “לא קיבלתי את העבודה הנפלאה שרציתי, הייתי מאד קרובה אבל בחרו לקחת מישהו אחר.”

עכשיו מהמחשבה הזאת, אפשר לגזור את המחשבה שגורמת כאב, סתם אני זורקת:
“עכשיו אני אצטר ך להישאר ולעבוד בעבודה שאני לא אוהבת ועושה לי רע.”


אז השאלה שאנחנו שואלים עכשיו היא “האם זו האמת?” כשברוב המקרים, עצם השאלה הזאת מזכירה לנו שאנחנו לא יכולות לדעת שום דבר בוודאות על העתיד, בטח לא שנצטרך להישאר במקום שאנחנו לא אוהבות… כי דברים משתנים כל הזמן.


עצם הספק באמיתות של המחשבה הזאת, כבר עוזר לפוגג את הרגשות הקשים שיש שם, והשלב הבא בתהליך הזה הוא למצוא מחשבות הופכיות שגם יכולות להיות הגיוניות באותה המידה. כמו “עכשיו יש לי סיכוי למצוא עבודה אפילו יותר טובה, קרובה יותר לבית, בשעות יותר נוחות…” לא משנה מה.
אוקיי, דבר נוסף שאפשר לעשות כדי להרגיש טוב יותר עם המצב הקיים זה לזמן קלילות.

 

בשביל זה, יש שיטה שפיתחה סופרת בשם ג’וליה רוג’רס המריק, שמדברת על לעבור לגור ב-World Easy – העולם הקל.

בעצם, אפשר לבחור לחיות בעולם הקל, שבו הכל קורה בקלות. אז אל מול הכישלון או האכזבה, אפשר להחליט שאת משגרת את עצמך אל העולם הקל. ולפעמים ההחלטה הזאת מספיקה. עכשיו תזכרי שדאגה ומאבק מרחיקים אותך מהעולם הקל אז יכול להיות שכל פעם שאת נזכרת במה שקרה ובמה שלא הצליח, צריך לעשות בחירה מודעת לחזור לעולם הקל.

האמירה היא בסגנון של “אני בוחרת לגור בעולם הקל, בו הכל קל.” ואפשר על זה להוסיף את כל מה שאת רוצה שיהיה קל. כמו לדוגמא “אני בוחרת לגור בעולם הקל, בו הכל קל, כולל למצוא את בית חלומותיי, לקנות אותו וגם לעבור לגור בו.”

והדבר השלישי, שהוא הכי מאתגר אבל גם הכי הכי מתגמל, זה לאהוב את המצב הקיים שכולל בתוכו את הכישלון ואת האכזבה. ממש ככה, למצוא כל סיבה, הכי קטנה

שיש בשביל לאהוב את איפה שאת נמצאת. וכשעושים את התרגיל הזה, הרבה פעמים רואים שסיבה רודפת סיבה וקל למצוא אוסף של סיבות לשמוח במצב הזה.

 

לדוגמא, אם האכזבה קשורה לקשר זוגי שהסתיים, למרות שזה לא מה שזימנת ומה שכיוונת אליו, אז 2 דברים שאני הייתי עובדת איתם הם שאיזה כיף שאני לא צריכה יותר להיות ב קשר עם מישהו שללא ספק לא מתאים לי (כי מן הסתם, אם הוא היה מתאים וזה היה נכון אז זה לא היה מסתיים), והדבר השני היה איזה יופי, כמה זמן יש לי לעשות דברים שאני אוהבת, שאין כל כך הרבה זמן לעשות כשנמצאים בקשר זוגי.

עכשיו אני לא אומרת שזה קל, כי יכול לקפוץ הקול בראש שאומר שזה לא כזה כיף כשיש זמן ושכבר לא בא על הלבד… אז המפתח הוא לנשום עמוק אל תוך המחשבה השמחה, גם אם היא קטנה, כי זה מה שייתן לה כוח ויעצים אותה.

אז אני מזמינה אותך לבחור איזה תרגיל מהתרגילים האלה את הולכת לעשות ולשתף אותי בתגובות איך הלך

מוכנה לקפוץ מדרגה?

זו בדיוק המטרה של תהליך ההזנקה - 1 על 1 איתי שמחבר אותך לשפע, להצלחה ולהרחבת אפיקי ההכנסה שלך